Gemilerde Yangın Algılama Sistemi Kullanımı

İpek Yavuz Konak

Yangın, meydana geldiği mahalde çok ciddi tahribata yol açabilen, can ve mal kayıplarına sebep olabilen bir felakettir. Hele ki bu mahal bir gemi ise, yangının erken tespit edilmesi ve ivedilikle söndürülmesi can ve mal güvenliği açısından kritik önem taşır.

Gösterim: 19
Ayrıntılar

Yangın Algılama Sistemlerinde Webinarların Önemi

İpek Yavuz Konak

Günümüzde, gelişen teknoloji ile birlikte bilgiye ulaşmak her zamankinden daha kolay. Özellikle internet ve arama motorları sayesinde herkes istediği konuyla ilgili anında bilgi sahibi olabilir. Ancak ulaşılan bilginin doğru olması, konunun uzmanlarınca sunuluyor olması son derece önemli.

Gösterim: 58
Ayrıntılar

Corona Günlerinde Ev Yangınlarından Korunma

İpek Yavuz Konak

Malumunuz tüm ülke hatta tüm gezegen Corona virüs dolayısıyla mümkün olduğunca evde kalıyor. Bazı ülkelerde uzun karantina süreçleri söz konusu. Hal böyleyken evden çıkmadan hayata dahil olmanın yollarını hep birlikte keşfediyoruz. Okullar online eğitime geçti. Zorunlu sektörler dışında, işyerleri evden veya dönüşümlü çalışma modelleri ile faaliyetlerine devam ediyor. Sosyal medya evde ekmek, pizza hatta lahmacun tarifleriyle dolup taşıyor. Kısacası insanoğlu yavaş yavaş bu yeni sürece adapte oluyor.

Gösterim: 89
Ayrıntılar