Sprvsr+ Plug-In ile HikCentral Entegrasyonu

Akıllı bina teknolojisine dahil olan ve entegre çalışabilen ürünler üretilmesi kompleks yaşam alanlarında ve endüstriyel tesisler gibi riskli yapılarda yangınlara karşı can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesini oldukça kolaylaşmıştır.

Mavili ve CCTV konusunda dünya devi olarak bilinen Hikvision’un teknoloji partneri olmasıyla; Mavili’ye ait Maxlogic SPRVSR+ Plug-In yazılımı Hikvision’a ait HikCentral adlı çatı yazılım ile entegre çalışmaktadır. SPRVSR+ Plug-In sayesinde HikCentral üzerinden izleme ve kontrol sağlanmak istenilen mahalin detaylı harita ve cihaz bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Maxlogic & Mavigard marka yangın algılama ve alarm cihazları kat planı üzerinden grafiksel olarak görüntülenebilmekte, yangın durumunda santralin bulunduğu mahale gitmeye gerek kalmadan, santral ile yapılabilecek tüm müdahaleler yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Olası bir yangın durumunda; Öncelikle yangına ait bilgiler pop-up şeklinde ekranda görüntülenmektedir. Yangın alarmının geldiği saat tarih, cihaz gibi bilgiler bildirimde yer almaktadır. Bununla beraber, yangın algılaması yapan cihaz ile eşleşen kamera veya kameralar ekranın sağ kısmında otomatik olarak açılmaktadır. Bu şekilde yangın bilgisi gelen mahal kameralar vasıtası ile izlenebilmektedir. Bu aşamadan sonra; programda yangın alarmının geldiği nokta, harita üzerinden görüntülenmektedir. İstenirse haritalar arasında geçiş manuel olarak da yapılabilmektedir. Yangın bilgisinin geldiği yer görüntülendikten sonra sisteme iki farklı şekilde müdahale edilmektedir. İlki sol tarafta yer alan cihazlar menüsünde yer alan Alarm, Alarm İptal, Buzzer İptal, Reset butonları aracılıyla gerçekleştirilmekte, ikinci yöntem olarak da harita üzerinde yer alan santralin arayüzüne erişilerek uzaktan kontrol sağlanmaktadır.

Mavili ve Hikvision iş birliği sonucu farklı sistemlerin entegre çalıştığı HikCentral ile; noktasal olarak, zaman kaybı yaşanmadan akıllı bina yönetimi gerçekleştirilebilmektedir.