SPRVSR+ Plug-In ile VideoXpert Entegrasyonu

Akıllı bina teknolojisinin yaygın olarak kullanıldığı günümüzde, farklı sistemlerin tek merkezden yönetilebilmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyaca çözüm sunan çatı yazılımlar ise teknolojik ortaklılıklar sonucu çok daha tercih edilir hale gelmiştir.

1987 yılından bu yana yangın ve gaz algılama sistemleri alanında ürün ve hizmet geliştiren Mavili Elektronik; akıllı bina teknolojisine dahil olan ve entegre çalışabilen ürünler üreterek, bu ihtiyaca çözümler sunmaktadır.

Mavili ve yüksek kaliteli IP video güvenlik sistemleri tasarlayan Pelco’nun çözüm ortağı olması, akıllı bina teknolojisinin kullanıldığı mahallerde oluşabilecek yangınlara karşı can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için önemli bir fark yaratmıştır.

Mavili’ye ait Maxlogic SPRVSR+ Plug-In yazılımı Pelco’ya ait VideoXpert adlı çatı yazılımına entegre edilmiştir. SPRVSR+ Plug-In sayesinde VideoXpert üzerinden izleme ve kontrol sağlanmak istenilen mahalin detaylı harita ve cihaz bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Maxlogic & Mavigard marka yangın algılama ve alarm cihazları kat planı üzerinden grafiksel olarak görüntülenebilmekte, yangın durumunda santralin bulunduğu mahale gitmeye gerek kalmadan, santral ile yapılabilecek tüm müdahaleler yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Yangın durumunda; Öncelikle yangına ait bilgiler pop-up şeklinde ekranda görüntülenmektedir. Yangın alarmının geldiği cihaz ile eşleşen kamera veya kameralar ekranın alt kısmında otomatik olarak açılmaktadır. Bu şekilde yangın bilgisi gelen mahal kameralar vasıtası ile görüntülenmektedir. Bu bildirim üzerinden yangın alarmı için; devam ettir, yoksay, aksiyon al seçenekleri seçilebilmektedir. Bu aşamadan sonra programda yangın alarmının geldiği nokta harita üzerinden görüntülenmektedir. İstenirse ana haritaya gidilerek haritalar arasında geçiş manuel olarak da yapılabilmektedir. Yangın bilgisinin geldiği yer görüntülendikten sonra sisteme iki farklı şekilde müdahale edilebilmektedir. İlki sol tarafta yer alan cihazlar menüsünde yer alan Alarm, Alarm İptal, Buzzer İptal, Reset butonları aracılıyla gerçekleştirilmesidir. Diğeri ise harita üzerinde yer alan santralin arayüzüne erişilerek uzaktan kontrol işlemi yapılmasıdır.

Mavili ve Pelco iş birliği sonucu farklı sistemlerin entegre çalıştığı VideoXpert ile zaman tasarruflu, doğrudan ve çok daha konforlu olarak akıllı bina yönetimi gerçekleştirilebilmektedir.