SPRVSR+ Plug-In İle MIRSAD Entegrasyonu

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte komplex yaşam alanlarından, devasa endüstriyel tesislere kadar pek çok yapıda; farklı mekanik ve elektronik özellikler taşıyan sistemlerin tek merkezden yönetilme ihtiyacı doğmuştur. Asansörler, güvenlik kameraları, kartlı geçişler, yangın algılama ve alarm sistemleri gibi farklı amaçlara hizmet veren sistemlerin bir arada entegre çalışabilmesi çatı yazılımlar ile mümkündür. Tek merkezden yönetim ihtiyacına çözüm sunan bu yazılımlar, alanında uzman sistem üreticilerinin teknolojik ortaklılıkları sonucu çok daha tercih edilir hale gelmektedir.

1987 yılından bu yana yangın ve gaz algılama sistemleri alanında ürün ve hizmet geliştiren Mavili Elektronik; akıllı bina teknolojisine dahil olan ve entegre çalışabilen ürünler üreterek, bu ihtiyaca çözümler sunmaktadır.

Mavili ve 1975 yılında kurulan Türk Savunma Sanayisinin devi ASELSAN’ın çözüm ortağı olması, akıllı bina teknolojisinin kullanıldığı mahallerde oluşabilecek yangınlara karşı can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için önemli bir fark yaratmıştır.

Mavili’ye ait Maxlogic SPRVSR+ Plug-In yazılımı ASELSAN’a ait MIRSAD adlı çatı yazılımına entegre edilmiştir. Böylece izleme ve kontrol sağlanmak istenilen mahalin detaylı harita ve cihaz bilgilerine bu yazılım üzerinden ulaşılabilmektedir.

Maxlogic & Mavigard marka yangın algılama ve alarm cihazları kat planı üzerinden grafiksel olarak görüntülenebilmekte, yangın durumunda santralin bulunduğu mahale gitmeye gerek kalmadan, santral ile yapılabilecek tüm müdahaleler yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Yangın durumunda; alarmın geldiği cihaz ile eşleşen kamera veya kameralar kamera penceresinde otomatik olarak açılmakta, bu şekilde yangın bilgisi gelen mahal kameralar vasıtası ile görüntülenmektedir. Yangın bilgisinin geldiği yer harita üzerinde de görüntülendikten sonra sisteme istenirse; cihazlar menüsünde yer alan Alarm, Alarm İptal, Buzzer İptal, Reset butonları aracılıyla, istenirse; harita üzerinde yer alan santralin arayüzüne erişilerek uzaktan müdahale yapılabilmektedir.

Mavili ve ASELSAN iş birliği sonucu ileri güvenlik yazılımı olan MIRSAD ile farklı sistemlerin bir arada kullanıldığı, yüksek önem düzeyine sahip mahallerin yangına karşı korunması titizlikle gerçekleştirilebilmektedir.