SPRVSR+ Plug-In İle Wisenet Wave Entegrasyonu

 Farklı mekanik ve elektronik özellikler taşıyan asansörler, güvenlik kameraları, kartlı geçişler, yangın algılama ve alarm sistemleri gibi sistemler, teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan komplike yapılarda bir arada kullanılmaktadır. Tek merkezden yönetim ihtiyacını doğuran bu durum için çatı yazılımlar geliştirilmekte, bu yazılımlar alanında uzman sistem üreticilerinin teknolojik ortaklılıkları sonucu çok daha tercih edilir hale gelmektedir.

1987 yılından bu yana yangın ve gaz algılama sistemleri alanında ürün ve hizmet geliştiren Mavili Elektronik; akıllı bina teknolojisine dahil olan ve entegre çalışabilen ürünler üreterek, bu ihtiyaca çözümler sunmaktadır.

Mavili ve 1990 yılında kurulan, video yönetim sistemleri alanında büyük öneme sahip Hanwha Techwin’in çözüm ortağı olması, akıllı bina teknolojisinin kullanıldığı mahallerde oluşabilecek yangınlara karşı can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için önemli bir fark yaratmıştır.

Mavili’ye ait Maxlogic SPRVSR+ Plug-In yazılımı Hanwha Techwin’e ait Wisenet Wave adlı çatı yazılımına entegre edilmiştir. Böylece izleme ve kontrol sağlanmak istenilen mahalin detaylı harita ve cihaz bilgilerine bu yazılım üzerinden ulaşılabilmektedir.

Maxlogic & Mavigard marka yangın algılama ve alarm cihazları kat planı üzerinden grafiksel olarak görüntülenebilmekte, yangın durumunda santralin bulunduğu mahale gitmeye gerek kalmadan, santral ile yapılabilecek tüm müdahaleler yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Yangın durumunda; öncelikle yangına ait bilgiler pop-up şeklinde ekranın sağ üst bölümünde görüntülenir. Yangın alarmının geldiği cihaz ile eşleşen kamera veya kameralar otomatik olarak açılır. Bu şekilde yangın bilgisi gelen mahal kameralar vasıtası ile görüntülenir. Yangın bilgisinin geldiği yer harita üzerinde de görüntülendikten sonra sisteme istenirse solda yer alan cihazlar menüsünde yer alan Alarm, Alarm İptal, Buzzer İptal, Reset butonları aracılıyla, istenirse harita üzerinde yer alan santralin arayüzüne erişilerek uzaktan müdahale yapılabilir.

Mavili ve Hanwha Techwin arasında gerçekleşen iş birliği ile yangına karşı can ve mal güvenliğinin sağlanırken, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde tek merkezden yönetim kolaylaşmıştır.