SPRVSR+ Plug-In İle Xprotect Entegrasyonu

Teknolojinin gelişmesi büyük ve komplike yapıların inşa edilmesini kolaylaştırmış, bu yapılarda bulunan asansörler, güvenlik kameraları, kartlı geçişler gibi farklı mekanik ve elektronik sistemlerin tek merkezden yönetilebilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Bu ihtiyaca çözüm sunan açık platformlar, konusunda uzman firmaların teknoloji partnerliği gerçekleştirmesiyle önemini artırmıştır.

1987 yılından bu yana yangın ve gaz algılama sistemleri alanında ürün ve hizmet geliştiren Mavili Elektronik; akıllı bina teknolojisine dahil olan ve entegre çalışabilen ürünler üreterek, bu ihtiyaca çözümler sunmaktadır.

Mavili Elektronik ve 20 yılı aşkın süredir video yönetim sistemleri tasarlayan Milestone Systems’in çözüm ortağı olmasıyla, akıllı bina teknolojisinin kullanıldığı mahallerde oluşabilecek yangınlara karşı can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi kolaylaşmıştır.

Mavili’ye ait Maxlogic SPRVSR+ Plug-In yazılımı Milestone Systems’e ait XProtect adlı çatı yazılımına entegre edilmiştir. SPRVSR+ Plug-In sayesinde XProtect üzerinden izleme ve kontrol sağlanmak istenilen mahalin detaylı harita ve cihaz bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Maxlogic & Mavigard marka yangın algılama ve alarm cihazları kat planı üzerinden grafiksel olarak görüntülenebilmekte, yangın durumunda santralin bulunduğu mahale gitmeye gerek kalmadan, santral ile yapılabilecek tüm müdahaleler yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Yangın durumunda; yangına ait bilgiler pop-up şeklinde ekranın sağ alt bölümünde görüntülenir. Yangın alarmının geldiği cihaz ile eşleşen kamera veya kameralar ekranın alt kısmında otomatik olarak açılır. Bu şekilde yangın bilgisi gelen mahal kameralar vasıtası ile görüntülenir. Yangın bilgisinin geldiği yer harita üzerinde de görüntülendikten sonra sisteme istenirse solda yer alan cihazlar menüsünde yer alan Alarm, Alarm İptal, Buzzer İptal, Reset butonları aracılıyla, istenirse harita üzerinde yer alan santralin arayüzüne erişilerek uzaktan müdahale yapılabilir.

Mavili Elektronik ve Milestone Systems iş birliği ile; akıllı bina teknolojisinin kullanıldığı mahallerde güvenliği sağlamak artık çok daha kolay.