SPRVSR+ Plug-In ile NX Witness Entegrasyonu

Her geçen gün sayısı hızla artan komplike yapılarda; asansörler, güvenlik kameraları, kartlı geçişler, yangın algılama ve alarm sistemleri gibi birbirinden farklı mekanik ve elektronik özellikler taşıyan sistemler bir arada kullanılmaktadır. Tek merkezden yönetim ihtiyacını doğuran bu durum için çatı yazılımlar geliştirilmekte, sistem üreticilerinin teknolojik ortaklılıkları sonucu bu yazılımlar çok daha tercih edilir hale gelmektedir. .

1987 yılından bu yana yangın ve gaz algılama sistemleri alanında ürün ve hizmet geliştiren Mavili Elektronik; akıllı bina teknolojisine dahil olan ve entegre çalışabilen ürünler üreterek, bu ihtiyaca çözümler sunmaktadır.

SPRVSR+ Plug-In sayesinde izleme ve kontrol sağlanmak istenilen mahalin, detaylı harita ve cihaz bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Maxlogic & Mavigard marka yangın algılama ve alarm cihazları kat planı üzerinden grafiksel olarak görüntülenebilmekte, yangın durumunda santralin bulunduğu mahale gitmeye gerek kalmadan, santral ile yapılabilecek tüm müdahaleler yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Yangın durumunda; alarmın geldiği cihaz ile eşleşen kamera veya kameralar kamera penceresinde otomatik olarak açılmakta, bu şekilde yangın bilgisi gelen mahal kameralar vasıtası ile görüntülenmektedir. Yangın bilgisinin geldiği yer harita üzerinde de görüntülendikten sonra sisteme istenirse; cihazlar menüsünde yer alan Alarm, Alarm İptal, Buzzer İptal, Reset butonları aracılıyla, istenirse; harita üzerinde yer alan santralin arayüzüne erişilerek uzaktan müdahale yapılabilmektedir.

Mavili ve Network Optix arasında gerçekleşen iş birliği sonucu; doğru zamanda etkili sonuçlar elde edilerek yangına karşı can ve mal güvenliğinin sağlanması kolaylaşmıştır.