SPRVSR+ Grafiksel İzleme ve Yönetim Yazılımımız ile Vanderblit Entegrasyonu

Günümüzde artan nüfüs yapıların büyümesine, sonra da bu yapılarda fazla sayıda insanın bir arada bulunmasına sebep oldu. Fabrikalardan plazalara, otellerden havalimanlarına kadar farklı mahal özellikleri taşıyan bu yapılarda giriş çıkışların kontrolü güvenlik açısından önemli bir ihtiyaç haline geldi. İzin verilen kişilerin giriş çıkış yapabilmesi, izni olmayanların yapılara alınmaması veya girişlerinin sınırlanması için kartlı geçiş sistemleri geliştirildi. Bugünün teknolojisiyle; Giriş çıkışların kontrolü; proximity olarak tabir edilen, içerisinde elektronik olarak bir kimlik bilgisi barındıran kartlarla veya parmak izi, retina tanıma gibi biyometrik veriler üzerinden kontrol edilebilen sistemlerle de sağlanabilmektedir.

1987 yılından bu yana yangın ve gaz algılama alanında ürün ve hizmet geliştiren Mavili Elektronik A.Ş. giderek artan bir ihtiyaç durumundaki “merkezi izleme ve yönetim yazılımları” kapsamında mahal ihtiyaçlarına en etkin çözümü sunacak Maxlogic SPRVSR+ Grafiksel İzleme ve Yönetim Yazılımını geliştirdi.

Mavili’nin son teknoloji inovatif ürünü olan SPRVSR+ Yazılımı; entegre olduğu VMS, BMS, CCTV, Anons sistemleri üreticilerinin yanı sıra kartlı geçiş sistemleri için de bir çatı yazılım haline gelmiştir.
Maxlogic Sprvsr+ grafiksel izleme ve yönetim yazılımı kartlı geçiş sistemleri alanında lider Vanderbilt ile entegre çalışmakta, mahal ihtiyacına uygun çözümler sunmaktadır.

Kartlı geçiş sistemlerinin temel bileşenleri;
1. Kart Okuyucular
2. Biyometrik Okuyucular
3. Kontrol Panelleri
4. Elektrikli Kilit Karşılıkları ve Manyetik Kilitler
5. Turnikeler ve Bariyerler
6. İzleme ve Kontrol Yazılımlarıdır.

SPRVSR+ Yazılımı entegre olduğu diğer sistemlerde olduğu gibi kartlı geçiş sistemleri için de kullanıcıya kolay müdahale fırsatı sunmaktadır. SPRVSR+ ile kartlı geçiş sistemlerine özel cihazların seçimlerinde bulunabilmek, bu cihazları harita üzerinde sürükle bırak yöntemi ile konumlandırabilmek mümkündür.

Bütün sistemlerde olduğu gibi kartlı geçiş sistemlerinin izleme ve kontrolünde de cihazlar görevleri gereği giriş çıkış cihazları olarak ayrılmıştır. Sağ üst köşede yer alan Kartlı Geçiş kolay göstergesi üzerinden sistemdeki cihazların listesine kolayca erişilebilmektedir. Sistemdeki cihazlar aynı şekilde harita üzerinde de görüntülenebilmektedir. Giriş cihazları için; Su Basması, Manyetik Kontaklar, Pır Dedektörleri, Sensörler, çıkış cihazlarına ise; Bariyerler, Yangın Kapıları, Turnikeler örnek verilebilir.
Sistem devredeyken kapılarda bulunan kart okuyuculara izinli veya izinsiz bir kart okutulduğunda; harita üzerinden etkileşim görüntülenebilmekte, olay kayıtlarından yapılan müdahalenin detayları öğrenilmektedir. Cihazlara harita üzerinden eşleşen kameralar üzerinden canlı bağlanma, kapı açma ve kapatma gibi komutlar kolaylıkla verilebilmektedir. Müdahale kayıtları üzerinden cihazlara yapılan admin müdahaleleri de detaylı bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Mavili Elektronik merkezi izleme ve yönetim yazılımları alanında tercih edilen , güvenilir marka olmaya devam etmektedir.